Czy inteligenty dom jest bezpieczny? Wady i zalety inteligentnego domu.

image

Mogłoby się wydawać, że codzienny komfort jest głównym priorytetem dla osób wybierających inteligentny dom. Bezpieczeństwo jest również kluczową kwestią. Inteligentne domy zapewniają bezpieczeństwo, które nie jest możliwe w mieszkaniu lub domu. Inteligentne domy to świetny sposób na ochronę domu przed pożarem, zalaniem i włamaniem. Znajdziesz tu inspiracje, które pomogą Ci stworzyć lub przekształcić własny dom w twierdzę.

Mogłoby się wydawać, że codzienny komfort jest głównym priorytetem dla osób wybierających inteligentny dom. Bezpieczeństwo jest również kluczową kwestią. Inteligentne domy zapewniają bezpieczeństwo, które jest niezrównane w standardowych domach i mieszkaniach. Inteligentne domy to świetny sposób na ochronę domu przed pożarem, zalaniem i włamaniem. Znajdziesz tu inspiracje, które pomogą Ci stworzyć lub przekształcić własny dom w twierdzę.

Czy inteligentny dom jest bezpieczny?

Teoria mówi, że każdy dom posiada czujniki bezpieczeństwa i funkcje, które sprawiają, że życie domowników jest bezpieczniejsze. Zamykasz drzwi na klucz, gdy wychodzisz z pracy. Twój dom powinien być zamknięty na klucz. Jest to zaproszenie dla złodziei. Inteligentne domy to coś więcej. Łączą wszystkie Twoje instalacje, takie jak oświetlenie, ogrzewanie i monitoring, w jeden system. Inteligentny dom może być również zarządzany zdalnie, na przykład z Twojego biura. Aplikacja do inteligentnego domu pozwala na monitorowanie domu i powiadamia Cię o zalaniu lub włamaniu. Możesz również zniechęcić włamywaczy do włączania świateł, gdy Cię nie ma - będzie to symulować ich obecność. Inteligentne domy są bezpieczne, ponieważ masz pełną kontrolę nad swoim domem, niezależnie od tego, gdzie jesteś.

Inteligentny dom - czy od podstaw?

Nie wystarczy zaplanować budowę domu. Inteligentne domy i bezpieczeństwo to coś więcej niż tylko budowa domu. Każda rodzina może stworzyć bezpieczny inteligentny dom. Istnieje wiele urządzeń, zarówno przewodowych jak i bezprzewodowych, które mogą przekształcić każdy zwykły dom w dom inteligentny. Oto kilka przykładów.

  • Czujniki zalania - Możesz je umieścić tam, gdzie istnieje możliwość zalania. Zostaniesz powiadomiony, jeśli tak się stanie.
  • Elektrozawór wodny - zamknie się automatycznie, jeśli czujniki powodziowe podniosą alarm. Nikt nie będzie mógł wyłączyć dopływu wody. Elektrozawór będzie nadal działał, jeśli w domu dojdzie do wycieku wody.
  • Zdalne sterowanie bramą i sterownikiem rolet. Możesz zamknąć, otworzyć i podnieść rolety.
  • Inteligentne domy są bezpieczne. Wdrożenie rozwiązań inteligentnego domu nie wymaga rozległych remontów ani planowania. W ofercie AURATON Smart oferujemy również bezprzewodowe termostaty, elektroniczne głowice i sterowniki urządzeń grzewczych. Można je zainstalować w istniejących budynkach.

Zalety inteligentnego domu

Nie ulega wątpliwości, że inteligentne domy przyniosą więcej korzyści, jeśli zostaną odpowiednio zainstalowane. Czym jest system automatyki budynkowej i jakie korzyści przynosi inteligentnemu domowi?

Technologia inteligentnego domu pomaga utrzymać porządek w ogrodzie

Zdarzały się sytuacje, gdy komuś, kto mieszka w domu jednorodzinnym, nie chce się kosić trawnika. Rozwiązaniem jest automatyczna kosiarka do trawy. Wystarczy ją tylko włączyć. Urządzenie automatycznie zidentyfikuje miejsca, w których należy skosić trawę, ominie przeszkody, a także rozróżni krótkie i dłuższe źdźbła. Dzięki temu te pierwsze mogą się naturalnie rozłożyć.

Można również zainwestować w systemy nawadniające, które podczas pracy będą podlewać trawnik i rośliny. Po skończonej pracy schowa się, dając Ci swobodę koszenia.

Ogrzewanie domu ciepłem - energooszczędność i oszczędność pieniędzy

System grzewczy to drugi problem. W domach inteligentnych stosuje się elektryczne lub wodne ogrzewanie podłogowe. To nawet 15% mniej energii niż w przypadku standardowych grzejników. Aplikacja pozwala kontrolować działanie całego systemu, w tym ustawiać poziom temperatury.

Automatyzacja innych obszarów domu

Automatyzacja innych obszarów to ostatni element. Może to być w kuchni, gdzie wolnowar będzie gotował jedzenie, a następnie sam się wyłączy. Lodówka również poinformuje Cię o swojej zawartości bez konieczności otwierania drzwi. Światło w łazience włączy się automatycznie, gdy wejdziesz do środka. Również wentylator włączy się, gdy wykryje ruch.

Możesz również uwzględnić systemy bezpieczeństwa, takie jak rolety, wideodomofony, bramy oraz oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne. Dostępne są również technologie, które można wykorzystać, aby inteligentny dom działał w każdym aspekcie funkcjonowania.

Wady inteligentnego domu

Pierwszą z nich może być zmiana z ręcznego wykonywania wszystkich zadań na powierzenie ich zaawansowanej technologii. Może to być również droższe niż dom bez tej technologii, mimo korzyści ekonomicznych.

Kompatybilność to następny problem. Kompatybilność to następny problem. Nie wszystkie urządzenia będą ze sobą od razu współpracować, dlatego warto skorzystać z pomocy specjalistów. Oni profesjonalnie sparują wszystkie urządzenia i nigdy nie dojdzie do sytuacji, w której właściciel nie będzie mógł korzystać z systemu. Inteligentny dom to rozwiązanie, któremu zdecydowanie warto się przyjrzeć.