Stacje pogody Hama – opinie użytkowników

image

Urządzenia tworzą kompletny ekosystem, który wykorzystuje chmurę do przetwarzania i analizowania danych. Inteligentne stacje pogodowe są praktycznie bezobsługowe, ponieważ działają zgodnie z filozofią "uruchom i zapomnij". Zamontuj stację pomiarową w miejscu chronionym przed deszczem i promieniami słonecznymi.

Stacja pogody Hama - specyfikacja

Możesz zasilić stację bazową z gniazdka elektrycznego. Możesz również otworzyć komorę baterii (B12), i włożyć dwie baterie AA. Po włożeniu baterii stacja bazowa wyszukuje połączenie z Twoją stacją pomiarową i przeprowadza wstępną konfigurację. Producent zaleca, aby przed uruchomieniem włożyć baterie najpierw do stacji pomiarowej, a następnie do stacji bazowej.

Urządzenie wykorzystuje Stację Pomiarową zamontowaną na zewnątrz do cyfrowego wyświetlania pogody za pomocą kolorowego wyświetlacza. Odległość transmisji radiowej pomiędzy Stacją Bazową a Stacją Pomiarową wynosi około 50 metrów w otwartej przestrzeni. Producent zapewnia, że można dodać dwie dodatkowe stacje pomiarowe do istniejącej. Upewnij się, że kanały stacji bazowej i stacji pomiarowej są identyczne.

Po włączeniu stacji bazowej i udanej transmisji sygnałów pomiędzy stacją bazową i stacją pomiarową, zegar rozpoczyna wyszukiwanie sygnału czasu radiowego DCF. Wyszukiwanie trwa około 7 minut. Jeśli wyszukiwanie nie powiedzie się, zostanie przerwane i proces zostanie wznowiony o następnej godzinie. W tym czasie można ręcznie ustawić datę i godzinę.

Termometr:

 • Wyświetlanie zarówno temperatury wewnętrznej, jak i zewnętrznej
 • Wyświetlanie trendu
 • Pamięć danych temperatury maksimum/minimum
 • Możliwość przełączania pomiędzy Fahrenheitem i Celsjuszem
 • Zakres pomiarowy
 • Zewnętrzny -20degC do 60%
 • Wewnętrzny 0degC do 50%

Barometr:

 • Zmiany ciśnienia powietrza w ciągu ostatnich 24 godzin

Higrometr:

 • Pamięć danych o wilgotności powietrza, max/min

Funkcja czasu / kalendarza / alarmu:

 • Można przełączać między formatem 12 i 24 godzin.
 • Wyświetlanie daty (dzień, tydzień, miesiąc)
 • Wyświetlanie dnia (6 języków: niemiecki i angielski), francuski, włoski, hiszpański i holenderski
 • Funkcja alarmu i funkcja drzemki
 • Stacja bazowa zapewnia prognozę na najbliższe 12-24 godziny w oparciu o wahania ciśnienia atmosferycznego i inne zapisane dane.

Stacja pogody Hama

Dodatkowo, stacja pogodowa Hama wskazuje trend prawdopodobnych zmian temperatury/wilgotności na zewnątrz, temperatury/wilgotności w pomieszczeniach oraz ciśnienia atmosferycznego w ciągu najbliższych kilku godzin. Można również aktywować alarm i ustawić dolny lub górny limit na każdym kanale.

Stacja pogody Hama automatycznie rejestruje poziom temperatury i wilgotności wewnętrznej i zewnętrznej. Indeks komfortu termicznego to ciekawa funkcja, która może poprawić nasze samopoczucie. Nie jest on funkcją aktualnej temperatury czy wilgotności w pomieszczeniu.

Fazy księżyca i ich wpływ na zdrowie człowieka interesują od dawna. Medycyna ludowa mówi, że jest to najlepszy czas na wykonywanie wszelkich czynności. Inna teoria mówi, że światło księżyca jest kluczowym elementem mechanizmu zegara biologicznego. Nie wiem, jak na nas wpływają, ale stacja pogody Hama poinformuje nas o aktualnej fazie.

Stacja pogody Hama - opinie

Rozwiązanie jest proste w instalacji i gotowe do użycia od razu po wyjęciu z pudełka. Graficzna instrukcja ułatwia sprawę. W zaledwie kilka minut mogliśmy sprawdzić temperaturę i porównać ją z termometrem wewnętrznym. Jako dopuszczalny błąd można uznać różnicę 1 stopnia Celsjusza na zewnątrz. Umieszczenie stacji pomiarowej to nasze zadanie. Zaskoczyła nas idealna zgodność w temperaturze. Podczas testowania Stacji Pogodowej odkryliśmy fajną funkcję zwaną "alarmem mrozu". Kiedy alarm temperatury jest aktywny, alarm mrozu zostanie uruchomiony automatycznie. Temperatura zewnętrzna mieści się w przedziale od -10C do 3 stopni. Można to wykorzystać do określenia, czy szron został usunięty z szyb Twojego samochodu.