Głowice termostatyczne Hama z przekaźnikiem WiFi

image

Głowica termostatyczna HAMA - na jesienne i zimowe chłodne dni - Za zimno? System zarządzania ogrzewaniem utrzyma Cię w idealnej temperaturze.

Głowica termostatyczna HAMA - opinie

Marka dodała do swojej oferty inteligentną stację grzewczą z dwiema głowicami termostatycznymi. Te głowice termostatyczne mogą zastąpić istniejący sterownik grzejnikowy i pozwalają na ustawienie indywidualnej automatyki temperatury dla każdego obszaru domu, pory dnia oraz trybu ogrzewania. Cały zestaw może być sterowany za pomocą aplikacji na smartfonie i obsługuje asystentów głosowych.

Urządzenie to jest idealne na chłodne zimowe dni i jesień. Urządzenie to jest również świetnym rozwiązaniem dla osób, które mają dość przekręcania i odkręcania pokręteł grzejników w zależności od pogody. System zarządzania energią Hama WiFi pozwala na zaprogramowanie cykli grzewczych w zależności od przebiegu dnia. Ta prosta metoda pozwala zaoszczędzić energię i obniżyć koszty ogrzewania. Można na przykład wyłączyć grzejnik, gdy temperatura osiągnie określony poziom. Wystarczy wymienić sterownik grzejnika na termostat Smart Home.

System zarządzania ogrzewaniem składa się ze stacji grzewczej, która łączy i steruje dwoma dołączonymi termostatami grzejnikowymi z serii Smart Home. Nie wymaga ona huba i jest łatwa do zainstalowania we własnej sieci WiFi. Cały zestaw urządzeń jest kompaktowy i w białej kolorystyce, dzięki czemu komponuje się z wystrojem wnętrza. Dołączony adapter pozwala na montaż głowic termostatycznych na dowolnym grzejniku, w tym Danfoss RA i RAV, Caleffi i Giacomini.

Dzięki sterowaniu ogrzewaniem Smart Home i programom automatycznym można zaoszczędzić pieniądze i stworzyć indywidualne scenariusze ogrzewania. Możemy na przykład obniżyć temperaturę w pracy lub włączyć ogrzewanie w domu z naszego biura. Aplikacja Hama Smart Home, kamera WiFi i inne produkty z tej serii pozwalają nam kontrolować nasze drzwi wejściowe, ogród i posesję z dowolnego miejsca. Cały zestaw może być używany z Amazon Alexa i Google Assistant (wygodne sterowanie głosowe efektami oświetlenia sufitowego LED), a także iOS lub Androidem.

Ten zestaw startowy można rozbudować o dowolną liczbę inteligentnych sterowników grzejnikowych. Producent oferuje również możliwość tworzenia grup z wykorzystaniem urządzeń zintegrowanych z siecią WLAN. Można to wykorzystać np. z czujnikiem okiennym, który obniża temperaturę po otwarciu drzwi.

System zarządzania ogrzewaniem posiada tryb zewnętrzny, automatyczną ochronę przed zamarzaniem oraz funkcję ochrony zaworu przed kamieniem lub wykrywania otwarcia. Wyświetlacz LED na górze głowicy, który wskazuje temperaturę, jest widoczny tylko podczas pracy i sterowany pokrętłem.

Zestaw systemu zarządzania ogrzewaniem Hama obejmuje stację grzewczą, dwie głowice termostatyczne, cztery baterie AA oraz dwa zestawy adapterów. W zestawie znajduje się również zasilacz z kablem micro-USB. Zestaw dostępny jest w cenie 599 zł i objęty jest dwuletnią gwarancją. Dodatkowe głowice będą dostępne w cenie 199 zł.

Głowica termostatyczna HAMA 176592

Hama 176592 WiFi - montaż

Najpierw będziemy musieli zainstalować baterie do naszych głowic oraz zamontować termostat na grzejniku. Nakrętka złączkowa pozwala na montaż termostatu na każdym zaworze o rozmiarze gwintu M30 x 1,5mm. Dołączony adapter (do Danfoss RA i RAV, Caleffi, Giacomini) pozwala na montaż głowic termostatycznych na dowolnym grzejniku.

Aby zamontować głowicę termostatyczną HAMA 176593 należy postępować zgodnie z instrukcją. Nie będziemy się w nią tutaj zagłębiać, gdyż wszystko jest pokazane w instrukcji online.

Producenci zalecają, aby przed założeniem jakichkolwiek przystawek upewnić się, że grzejnik jest wyłączony i ostygł. Termostat powinien być umieszczony bezpośrednio na zaworze, aby zapewnić widoczność wskaźnika LED.

Następnie naciskamy pokrętło regulacyjne, aby uzbroić głowicę. Miga wskaźnik "LA". Termostat grzejnikowy wykonuje bieg adaptacyjny. Na wyświetlaczu pojawi się aktualna temperatura po przebiegu adaptacyjnym. Wyświetlacz LED na górze głowicy, który wskazuje temperaturę, jest widoczny tylko podczas pracy. Można go obsługiwać za pomocą pokrętła.

Instalacja centralnego urządzenia sterującego. Stacja bazowa może być zasilana z gniazdka elektrycznego. Po podłączeniu stacji bazowej, diody LED będą migać. Mamy teraz pobraną aplikację Hama Smart Home na nasz smartfon lub tablet. Można tworzyć indywidualne scenariusze ogrzewania, korzystając z programu sterowania ogrzewaniem Smart Home oraz programów automatycznych. Jest to świetny sposób na oszczędzanie pieniędzy.

Wyświetlacze i sterowanie

 • Pokrętło sterujące / przycisk wł.
 • Wyświetlacz LED
 • Połączenie WLAN
 • Tryb pracy
 • Faza grzewcza
 • Niski poziom baterii
 • Temperatura
 • Niebieska dioda stanu
 • Czerwona dioda LED
 • Resetowanie / Parowanie
 • Gniazdo Micro-USB

Teraz integrujemy urządzenia z Hama Smart Solution. Jako pierwsza jest centrala, a następnie Hama Głowica termostatyczna WiFi. System zarządzania energią Hama WiFi umożliwia zaprogramowanie cykli grzewczych zgodnie z indywidualnym przebiegiem.

Otwieramy aplikację na smartfonie i wybieramy zakładkę "Mój dom" w lewym dolnym rogu ekranu. Następnie wybieramy kategorię "Sterowanie ogrzewaniem". Następnie wprowadzamy nasze hasło i nazwę sieci Wi-Fi. Centralna jednostka sterująca została podłączona.

Po udanym połączeniu czerwona dioda świeci się w sposób ciągły, a aplikacja potwierdza, że centrala jest podłączona.

Aplikacja sparuje termostaty grzejnikowe i centralną jednostkę sterującą, a następnie skonfiguruje i ustawi je za pomocą aplikacji. Dostępne są cztery tryby ustawiania temperatury. Każdy tryb można znaleźć w zakładce "Program". Dzięki temu można ustawić temperaturę grzejnika w różnych godzinach w ciągu dnia. W aplikacji można również skonfigurować dodatkowe ustawienia temperatury.

Funkcje kalibracji temperatury, ochrony przed zamarzaniem, ochrony przed kamieniami, wykrywania otwarcia okna, wykrywania otwarcia okna oraz ochrony przed zamarzaniem można aktywować przechodząc do zakładki "Ustawienia".

Znajdziesz tam takie funkcje jak:

 • Ochrona przed kamieniem - Aby temu zapobiec, termostat grzejnikowy otwiera swój zawór na 30 sekund co drugi tydzień.
 • Ochrona przed zamarzaniem - Jeśli temperatura spadnie poniżej 5°C, termostat włącza ogrzewanie.
 • Wykrywanie otwartego okna
 • Zabezpieczenie przed dziećmi
 • Temperatura może być regulowana podczas działającego programu grzewczego poprzez obrót pokrętła.
 • Włączenie/wyłączenie
 • Alarm - Jeśli czujnik nie działa prawidłowo
 • Alarm niskiego poziomu baterii
 • Tryb zewnętrzny
 • Obrócić wyświetlacz

Aplikacja umożliwia tworzenie scenariuszy i sekwencji automatycznych. Dzięki nim możesz wybierać różne kombinacje i produkty w zależności od posiadanych produktów SmartHome. Aplikacja Hama Smart Solution służy do programowania.

Cały zestaw może być używany z Amazon Alexa i Google Assistant (wygodne sterowanie głosowe dla efektów oświetlenia sufitowego LED) oraz iOS i Android.