Głowica termostatyczna elektroniczna, zwykła, czy może smart?

image

Nie jesteś pewien jak zainstalować głowicę termostatyczną? Chcesz dowiedzieć się więcej o działaniu głowicy termostatycznej? Może szukasz inteligentnych rozwiązań, które usprawnią Twoje codzienne życie? Zapraszamy do zapoznania się z tekstem.

Nie masz pewności jak zainstalować głowice termostatyczne? Jesteś zainteresowany poznaniem zasad działania głowicy termostatycznej? Może szukasz inteligentnych rozwiązań, które usprawnią Twoje codzienne życie? Zapraszamy do zapoznania się z tekstem.

Jak działa głowica termostatyczna?

W tym akapicie wyjaśnimy, jak działa tradycyjna głowica termostatyczna. Głowica zawiera sprężysty mieszek oraz płyn o dużej rozszerzalności cieplnej. Dzięki temu może reagować na zmiany temperatury. Objętość i ciśnienie mieszków z płynem będzie rosło wraz ze wzrostem temperatury. Mieszek naciska na popychacz głowicy na tyle, aby pokonać opór i spowodować zamknięcie trzpienia zaworu termostatycznego. Jak działa głowica, gdy temperatura w pomieszczeniu spada? Spada objętość i ciśnienie cieczy w mieszku. Zawór termostatyczny otwiera się, ponieważ maleje ciśnienie na sprężynie. Spada ciśnienie wody w grzejniku, a temperatura otoczenia wzrasta.

Oto kilka praktycznych wskazówek, o których warto pamiętać

Łatwo jest ustawić temperaturę powietrza ręcznie. Każdy z nas to wie. Wystarczy kierować się oznaczeniami i odpowiednio ustawić głowicę. Czy na pewno rozumiesz, jak utrzymać właściwą temperaturę i wentylację w swoim mieszkaniu? Zastosuj się do tych wskazówek.

  • W mieszkaniu lub domu powinna panować stała temperatura około 20 stopni Celsjusza. Na zewnątrz powinno być około 0degC, a wewnątrz 23degC. Dzięki temu z wnętrza ucieknie o 15% więcej ciepła, niż gdyby temperatura w pomieszczeniu wynosiła 20degC. Jaka jest droga ucieczki temperatury? Oczywiście okna i ściany.
  • Nie należy ich zasłaniać żadnym materiałem, który uniemożliwi prawidłową pracę głowicy termostatycznej. Należy unikać ustawiania w ich bezpośredniej bliskości mebli i innych urządzeń.
  • Przez kilka sekund wietrz pomieszczenie przy szeroko otwartych oknach. Temperatura powinna zostać obniżona do najniższej.
  • Pozwól, aby mieszkanie lub dom całkowicie ostygły. Ustaw temperaturę na najniższą, nawet jeśli nie ma Cię przez dłuższy czas.
  • Twoje okna powinny być uszczelnione, a budynek ocieplony, aby zmniejszyć straty ciepła.

Elektroniczna głowica termostatyczna

Klasyczne głowice mają wiele wad. Pierwszą z nich jest niemożność dokładnego określenia temperatury powietrza. Drugą jest konieczność ręcznej regulacji. Na ogrzanie mieszkania po powrocie trzeba czekać nawet kilkadziesiąt minut. Alternatywą dla standardowych rozwiązań jest głowica elektroniczna. Kontroluje ona temperaturę powietrza w każdym pomieszczeniu.

Za pomocą elektronicznych głowic termostatycznych można regulować ogrzewanie łącząc swoje przyzwyczajenia. Bezprzewodowy termostat elektroniczny Heat Monitor dokładnie mierzy temperaturę. Jest to niemożliwe w przypadku standardowych rozwiązań. Temperatura może być dostosowana przez właściciela domu do jego codziennego życia i preferencji. Ogrzewaniem można sterować zdalnie za pomocą aplikacji na smartfonie. Chcesz wrócić do domu ciepły po długim weekendzie. Wystarczy kilka kliknięć, aby to zrobić. Możesz też skorzystać z dostarczonej przez nas elektronicznej głowicy:

  • Obniża rachunki za ogrzewanie (planowanie pracy grzejnika sprzyja efektywnemu zarządzaniu energią).
  • Jest lepsza dla środowiska naturalnego.
  • Jest bezpieczna dla dzieci. Dzieci nie będą w stanie usunąć głowicy, jeśli została ona zainstalowana samodzielnie.

Czym jest inteligentna głowica termostatyczna i jak działa?

Niewielkie urządzenie zwane inteligentną głowicą termostatyczną może przynieść Ci ogromne korzyści, zarówno pod względem ekonomicznym, jak i codziennego komfortu. Radzimy, którą z nich kupić już dziś, by cieszyć się inteligentnym ogrzewaniem na wysokim poziomie.

"Smart" w znaczeniu technologicznym może oznaczać również "podłączony do sieci" lub "zdolny" do wykonywania zadań w trybie automatycznym. Możliwe jest zdalne regulowanie temperatury z poziomu termostatów lub głowic termostatycznych.

Upraszczając temat, inteligentne głowice termostatyczne to pokrętło, które steruje grzejnikiem za pomocą telefonu. Zastępuje ono tradycyjną głowicę i może być stosowane niezależnie od rodzaju czy instalacji w mieszkaniu. Jej działanie polega na włączaniu lub wyłączaniu ogrzewania w zależności od temperatury panującej w pomieszczeniu. Inteligentny termostat łączy głowice z siecią, dzięki czemu można kontrolować temperaturę w całym mieszkaniu.

Jak sterować grzejnikami za pomocą telefonu?

Sterowanie grzejnikami z cyfrowym wyświetlaczem pozwala zobaczyć temperaturę i nie zastanawiać się, co oznacza "dwójka" lub "czwórka" na głowicy termostatycznej. Nowoczesne inteligentne termostaty mogą być sterowane również z poziomu smartfona. Wystarczy sparować urządzenie z aplikacją producenta (więcej szczegółów na stronie internetowej i w instrukcji).

Inteligentne ogrzewanie. Czym jest inteligentne ogrzewanie?

Inteligentne ogrzewanie to jeden z wielu filarów systemu inteligentnego domu. Wszystko sprowadza się do możliwości zdalnego sterowania, a co najważniejsze - automatyzacji temperatury w mieszkaniu. Inteligentne głowice termostatyczne to pokrętła grzejnikowe, które zostały wzbogacone o nowe technologie. To właśnie na takich głowicach termostatycznych skupimy się w tym rankingu.

Inteligentny system grzewczy może kosztować od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Wszystko zależy od wielkości i producenta produktów, które wybierzecie. Za wyższą ceną znajdziesz też lepsze parametry i dodatkowe funkcje.

Korzyści z inteligentnego ogrzewania

Inteligentne ogrzewanie w domu jest warte inwestycji, pomimo wysokiej ceny. Po pierwsze, początkowa inwestycja zwróci się w postaci znacznie niższych rachunków za ogrzewanie. Głowica termostatyczna, którą można ustawić tak, aby działała tylko wtedy, gdy jest potrzebna, nie będzie miała negatywnego wpływu na komfort. Będzie ogrzewać mieszkanie po powrocie, ale nie stale, gdy nas nie ma. Niektóre modele posiadają również czujnik otwartego okna, który wyłącza ogrzewanie w momencie otwarcia okna.

Nawet jeśli nie widać oszczędności, są inne korzyści. Jest to komfort, który wynika z możliwości regulowania temperatury w mieszkaniu ze swojego łóżka. Możesz ustawić harmonogram i wszystko stanie się samo.