Głowica termostatyczna Meross – opinie użytkowników

image

20 stopni w salonie, 18 w sypialni, 19 w kuchni i 22 w łazience. Aby zaoszczędzić energię, warto obniżyć temperaturę przed wyjściem do pracy. Jak mogę sterować ogrzewaniem w moim domu bez konieczności przełączania się między grzejnikami i regulowania temperatury?

Głowica termostatyczna Meros MTS100H WiFi - inteligentna głowica termostatyczna

Ogrzewanie domu i wielu mieszkań to problem. Przez dużą część dnia nie ma nas w domu. Jeśli przyjmiemy, że pracujemy 8 godzin, a potem dojeżdżamy do pracy przez godzinę, to 9-10 godzin dziennie ogrzewa pomieszczenia dla nikogo. Można ręcznie obniżyć temperaturę przed wyjściem, ale tylko wtedy wrócimy do schłodzonego domu. Można też zmienić temperaturę, ale to spowoduje stratę energii i pieniędzy.

Jakie jest rozwiązanie tego problemu?

Wizualnie jest ona podobna do tradycyjnych głowic termostatycznych montowanych na grzejnikach. Sposób montażu w przypadku adapterów Danfoss RA/RAV/RAVL jest identyczny. Można również sterować nim ręcznie, jeśli tylko mamy taką ochotę. Jego największą zaletą jest inteligencja.

Po podłączeniu panelu sterowania, który znajduje się w zestawie startowym, i zainstalowaniu aplikacji na smartfonie, możemy sterować ogrzewaniem w każdym pomieszczeniu w naszym domu z dowolnego miejsca na świecie, o ile tylko jest dostęp do internetu. Można też za jej pomocą sprawdzić temperaturę w monitorowanych pomieszczeniach (każda centrala posiada czujnik temperatury).

Co jeszcze ważniejsze, w takiej konfiguracji możemy zaprogramować harmonogramy ogrzewania dla konkretnych pomieszczeń, uwzględniając np. nasze godziny pracy.

Tak więc np. łazienka nie musi być codziennie ogrzewana do 23 stopni Celsjusza. Możemy za to ustawić temperaturę między 6:00 a 8:30, gdy szykujemy się do pracy, a następnie między 21:00 a 22:00, gdy szykujemy się do wieczornej kąpieli. Między tymi godzinami wystarczy temperatura niższa o zaledwie kilka stopni, co pomoże nam zaoszczędzić sporo pieniędzy i energii.

Głowica termostatyczna Meros - harmonogram pomieszczeń

Możemy również tworzyć własne pokoje i dodawać do nich dowolną ilość głowic w zależności od tego, ile grzejników jest dostępnych.

Oznacza to, że możemy zostawić dom ciepły zimą i wrócić do ciepła później, mimo że docelowa temperatura ogrzewania została obniżona o kilka stopni Celsjusza podczas naszej nieobecności, aby zaoszczędzić pieniądze.

Określenie pożądanej temperatury

Mamy jeszcze do dyspozycji asystentów głosowych i systemy automatyki. Możemy poprosić Alexę i Google Assistant o zmianę temperatury. Jeśli nie czujemy się komfortowo rozmawiając z maszynami, możemy uzależnić regulację temperatury od działań IFTTT. Na przykład, jeśli pójdziemy spać i czujnik wykryje ten fakt, temperatura w naszej sypialni spadnie. Opcji jest wiele.

Nie ma też konieczności automatyzowania zachowania głowy przy otwieraniu okien. Ta akcja jest automatycznie rozpoznawana przez głowicę i wyłączane jest ogrzewanie na potrzeby wentylacji. Kolejna mała oszczędność.

Inteligentne ogrzewanie jest w przystępnej cenie. Podstawowy zestaw, w skład którego wchodzi głowica termostatyczna, brama i wszystkie niezbędne akcesoria, można kupić już za 249 zł. Za dodatkowe 159 polskich złotych będziemy musieli zapłacić, jeśli będziemy chcieli dodać do naszego inteligentnego domu kolejne głowice.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz