Hama Kamera zewnętrzna WiFi – opinie użytkowników

image

Kamera zewnętrzna Hama WiFi dołączyła do oferty producenta. Nagrywa w rozdzielczości Full HD, ma możliwość podglądu na żywo i reaguje na komendy głosowe. Posiada czujniki dźwięku i ruchu, a także noktowizję. Kamerą można sterować za pomocą aplikacji na smartfony. Obraz może być również zapisywany na karcie microSD lub w chmurze. Posiada również mikrofon i głośnik do komunikacji dwukierunkowej.

Kamera zewnętrzna Hama WiFi - co o niej wiemy?

Urządzenie to idealnie nadaje się do spokojnego snu, przedłużonego pobytu na wakacjach lub do monitorowania swojej posesji z daleka. Urządzenie to pozwala na monitorowanie podwórka, ogrodu, patio i garażu w czasie rzeczywistym, co może odstraszyć potencjalnych złodziei. Nawet jeśli kamera zamontowana na elewacji budynku nie powstrzyma go przed kontynuowaniem przestępczej kariery to pomoże w jego identyfikacji i schwytaniu.

Najnowsza kamera zewnętrzna WiFi firmy Hama skutecznie odstrasza włamywaczy i wandali. Nagrywa w ostrej rozdzielczości Full HD (1920x1080 pikseli), podgląd w czasie rzeczywistym, czujniki dźwięku, czujniki ruchu oraz noktowizor w podczerwieni. Idealnie nadaje się również do monitorowania zwierząt domowych i dzieci. Nawet w nocy żaden charakterystyczny szczegół czy moment nie zostanie pominięty.

Wymiary kamery to 13,2x8x8 cm. Kamerę można błyskawicznie skonfigurować we własnej sieci WiFi bez konieczności stosowania huba. Jest wodoodporna IP 65, co oznacza, że jest zabezpieczona przed deszczem i pyłem. Bez problemu można ją montować na elewacjach budynków, obraca się o 110 stopni. Można go podłączyć do prądu poprzez zasilacz.

Hama kamera WiFi

Hama kamera WiFi - komunikacja i powiadomienia

Sprzęt ten można połączyć z aplikacją Hama Smart Home App, co pozwoli Ci kontrolować drzwi wejściowe, ogród i posesję z poziomu smartfona. Nie trzeba nawet wstawać z kanapy, leżanki czy łóżka. Aplikacja współpracuje z asystentami głosowymi Amazon Alexa i Google Assistant, Amazon Echo Show, Google Nest Hub, iOS i Android. Za pomocą prostych poleceń głosowych można oglądać wideo na żywo na dowolnym urządzeniu, które ma ekran. Kamera może również łączyć się z dowolnymi produktami inteligentnego domu innych firm zgodnymi z Google Assistant i Alexa, rozszerzając scenariusze alarmowe.

Powiadomienia Push mogą być wysyłane do urządzenia, jeśli wykryje ono ruch. Nagrywanie może również rozpocząć się automatycznie, jeśli urządzenie wykryje ruch. Obsługuje karty microSDHC i microSDHC, które mogą być używane do przechowywania wysokiej jakości obrazów.

Kamera obsługuje detekcję dźwięku i ma dwustopniową regulację czułości (wysoka/niska). Kamera WLAN powiadamia smartfon, gdy wykryje dźwięk. Warto zauważyć, że kamera WLAN może również wysłać powiadomienie do smartfona za pomocą dwukierunkowego dźwięku. Kamera posiada mikrofon i głośnik, które umożliwiają komunikację z kurierem lub przewoźnikiem listów za pośrednictwem kamery.

Jedną z najbardziej przydatnych w wakacje funkcji jest możliwość zarządzania profilami wielu użytkowników jednocześnie. Opcjonalnie za dodatkową opłatą można skorzystać z przechowywania danych w chmurze. Wszystkie dane przechowywane są na niemieckich serwerach.

Dostępne są dwie opcje kolorystyczne: czarna, srebrna i biała. Kamera zewnętrzna WiFi sprzedaje się w cenie ok. 270 zł.