Oczyszczacz powietrza Hama Basic – opinie użytkowników

image

W ofercie firmy Hama znajduje się również oczyszczacz powietrza. Basic to niedrogie urządzenie, które wiosną i latem może być ratunkiem dla alergików.

Nasze domy nie zawsze są tak czyste i zdrowe, jak byśmy chcieli. Mogą się w nich znajdować wirusy, pyłki, roztocza i bakterie. Z czasem mogą pojawić się alergie, astma i inne problemy zdrowotne. Alergikom mogą doskwierać także nieustanne pyłki kwiatów i drzew. Nowy oczyszczacz powietrza Hama zadba o to wszystko.

Hama Basic - tani oczyszczacz powietrza dla osób cierpiących na alergię

Oczyszczacz powietrza Hama Basic To urządzenie zamknięte jest w szarej metalicznej podłużnej obudowie pokrytej błyszczącym lakierem. Powinno dobrze komponować się z pozostałą domową elektroniką. Mierzy 20 cm głębokości, 33 cm szerokości, 60 cm wysokości i waży 5,8 kg. Jego rozmiary i parametry techniczne (moc nominalna 55 W) powinny pozwolić mu na oczyszczenie powietrza w pomieszczeniu o powierzchni do 52 m2 według NRCC-54013-11-2011 i do 17 m2 według ANSI/AHAM AC-1 2015.

Nowy oczyszczacz powietrza Hama posiada poczwórny system filtracji. Filtruje przez wiele filtrów z filtrem wstępnym, EPA E11, filtrem z węgla aktywnego i warstwą zimnego katalizatora. Filtr wstępny usuwa z powietrza kurz i sierść. Filtr EPA usuwa wirusy, bakterie, pyłki. Filtr z węgla aktywnego z zimnym katalizatorem działa jak zimny katalizator, aby pozbyć się zapachów takich jak formaldehyd.

Oczyszczanie jonowe odpowiada za zwiększoną moc tego urządzenia. Najdrobniejsze cząsteczki łączą się w duże grupy, które mogą być łatwo filtrowane. Posiada również funkcję anionową. Oczyszczacz wytwarza jony ujemne (aniony), oraz niewielkie ilości tlenu. Aniony mogą wiązać się z dodatnio naładowanymi cząstkami zanieczyszczeń i pozbywać się ich.

Według producenta, niedrogi oczyszczacz powinien być w stanie usunąć alergeny z osób uczulonych na emisję gazów. Jest w stanie usunąć z powietrza 99,2% alergenów takich jak pyłki, wirusy i kurz domowy. Oczyszczacz powietrza Hama Basic posiada wydajność oczyszczania na poziomie 250 m3/h dla pomieszczeń o powierzchni do 65m2. Specjalny czujnik wykrywa zanieczyszczenia powietrza i dostosowuje prędkość wentylatora, aby je usunąć. Możesz jednak regulować ją niezależnie.

Możesz liczyć na prostą, zdalną obsługę. Dzięki aplikacji Hama Smart Home użytkownik może sterować oczyszczaczem powietrza z dowolnego zakątka swojego domu za pomocą smartfona lub tabletu. Producent wspiera również asystentów głosowych, takich jak Amazon Alexa czy Google Assistant. W zestawie znajduje się pilot zdalnego sterowania. Sterownik tworzy również bezpośrednie połączenie Wi Fi z routerem, co pozwala na połączenie z innymi inteligentnymi urządzeniami, np. systemem sterowania ogrzewaniem.

Oczyszczacz powietrza Hama Basic

Oczyszczacz powietrza Hama Basic - opinie

Zaletą jest cicha praca oczyszczacza. Głośność jest ustawiona na 50 dB dla trybu standardowego i 40 w trybie uśpienia. W tym ostatnim trybie wyświetlacz zostanie wyłączony, dzięki czemu żadne źródło światła nie zakłóci Twojego odpoczynku.

Ekran LED może być również wykorzystany do sterowania urządzeniem. Na wyświetlaczu pojawiają się między innymi: wybrany tryb, temperatura w Celsjuszach, aktualna czystość powietrza oraz konieczność wymiany filtra. Żywotność filtra - w zależności od intensywności użytkowania - może wynosić od 6 do 12 miesięcy. W urządzeniu znajdziemy również funkcję timera z możliwością zaprogramowania pracy od 1 do 12 godzin.

Hama oczyszczacz powietrza - Cena i dostępność

Oczyszczacz powietrza Hama Basic można kupić w polskich sieciach handlowych. Sugerowana cena detaliczna urządzenia to 349 zł Możesz również dokupić osobny filtr za 84,90 zł.