Oczyszczacz powietrza SETTI+ AP800W Smart – recenzja i opinie użytkowników

image

Setti+ AP800W smart to budżetowa alternatywa dla oczyszczaczy powietrza, która zawiera również nawilżacz 2 w 1. Smart to nazwa inteligentnego sprzętu. Można nim sterować za pomocą smartfona lub pilota. To główne zalety oczyszczacza Setti+.

Setti+ AP800W smart - bardzo wydajny oczyszczacz i słaby nawilżacz. Czy warto mu zaufać?

Rozczarowaniem jest łagodna ocena stężenia zanieczyszczeń przez AP800W smart. Za idealne powietrze uznaje on każdą chwilę, gdy poziom PM2,5 przekracza 50mg/m3. Wydajność nawilżania w AP800W Smart jest bardzo niska i wynosi 150 ml/h. Jest to dość zaskakujące w porównaniu z innymi oczyszczaczami, które posiadają nawilżacz.

W jaki sposób Setti+ AP800W oczyszcza Twoje powietrze?

System filtracji Setti+ AP800W posiada 3 filtry, każdy umieszczony za innym.

 • Filtry te są węglowo-katalityczne i mogą pochłaniać szkodliwe gazy, takie jak formaldehyd, lotne związki organiczne. Eliminują również nieprzyjemne zapachy.
 • Filtr HEPA z powłoką antybakteryjną - Jego rolą jest wychwytywanie mikroskopijnych cząsteczek w powietrzu, takich jak pyłki, bakterie i wirusy.
 • Siatkowy filtr wstępny - zatrzymuje większe cząstki, takie jak kurz i sierść zwierząt.
 • Funkcja nawilżania oznacza również, że urządzenie posiada niebieską nakładkę parującą, która filtruje chemikalia i minerały z wody.

Oczyszczacz powietrza SETTI+ – cena i żywotność filtrów wymiennych

Smart Setti+ oferuje następujące modele do AP800W:

 • Zestawy filtrów HEPA + węglowo-katalityczny FAP8001 - Cena 139 zł.
 • Filtr nawilżający FAP8002 - cena 99 zł.
 • Roczny koszt eksploatacji oczyszczaczy Setti+ wynosi około 240 zł. Może się to wydawać drogie, ale jest to urządzenie 2w1, więc nie jest to produkt z wyższej półki.

Oczyszczacz powietrza SETTI+ – tryby pracy i wrażenia z użytkowania

Setti+ AP800W smart posiada cztery prędkości oczyszczania: bardzo wysoka, średnia, wysoka i wysoka. Urządzenie posiada również w standardzie tryb automatyczny oraz tryb nocny. Ten tryb jest tym, co zawsze przykuwa naszą uwagę. Dzięki niemu możemy zobaczyć, jak urządzenie interpretuje stężenie zanieczyszczeń. Setti+ AP800W Smart to przykład modelu, który jest bardzo pobłażliwy, jeśli chodzi o ocenę poziomu cząstek stałych.

Wskaźnik zanieczyszczeń na wyświetlaczu świeci w jednym z czterech kolorów w zależności od poziomu PM2,5 w otoczeniu.

 • Kolor zielony - doskonała jakość powietrza, 0-50mg/m3
 • Kolor niebieski - bardzo dobra jakość powietrza, 50-100 mg/m3
 • Kolor żółty - dobra jakość powietrza, 100-150mg/m3
 • Kolor czerwony - zła jakość powietrza, >150 mg/m3

Nawilżanie

Nawilżacz Setti+ AP800W posiada mały zbiornik na wodę, który mieści zaledwie 1,5 litra. Wydajność nawilżania jest również bardzo niska i wynosi 150 ml/h, co jest sporą różnicą w stosunku do Philipsa i Sharpa. Zbiornik znajduje się z boku, co ułatwia wymianę wody.

Czujniki i wskaźniki

Oczyszczacz 2 w 1 Setti+ ma wbudowany czujnik kurzu. Dostosowuje on intensywność czyszczenia w zależności od otoczenia (w trybie auto). Na podstawie dotychczasowych doświadczeń wiemy, że poleganie na odczytach czujnika kurzu nie zawsze jest skuteczne. Ponieważ cząsteczki kurzu są większe niż większość niebezpiecznych zanieczyszczeń pyłowych, takich jak PM2,5, dlatego tak trudno jest oprzeć działanie na odczytach z czujnika kurzu.

Wyświetlacz pokazuje temperaturę, wilgotność i poziom PM2,5. Jest to plus, gdyż dzięki temu wyświetlacz jest bardzo czytelny. Informacje są dobrze widoczne, a podświetlenie nie rzuca się zbytnio w oczy.

Pozostałe funkcje

Dużym udogodnieniem jest aplikacja mobilna Setti+. Możemy zaplanować pracę oczyszczacza w określonych godzinach oraz włączyć go lub wyłączyć. Mając więcej urządzeń Setti+, można stworzyć Inteligentny Dom z wieloma urządzeniami. Dzięki temu możemy w łatwy sposób zarządzać ich pracą. Można tu również tworzyć własne reguły pracy, np. konkretną reakcję, która wynika z odczytów konkretnego czujnika jakości powietrza.

Setti+ AP800W smart posiada również timer, którym możemy zmienić czas, w którym sprzęt się wyłączy. Może to być po 2h, 4h lub 8h.

Oczyszczacz Setti+ AP800W smart ma charakterystyczną bryłę z futurystycznymi akcentami. Oczyszczacz Setti+ mierzy 40,3x24,5x60,3 cm. Producent nie podaje wagi urządzenia.

Oczyszczacz powietrza SETTI+ AP800W Smart – podsumowanie

Oczyszczacz Setti+ AP800W smart 2w1 to bardzo przystępna cenowo propozycja. Świadczy o tym jego niska cena, ale także słaba jakość zastosowanych technologii. Funkcja oczyszczania działa dość delikatnie ze względu na to, że nie posiada bardzo restrykcyjnej oceny jakości powietrza.