Inteligentna żarówka Xiaomi – recenzja i opinie użytkowników

image

Xiaomi Mi Smart LED Bulb (10W), jest teraz otwarty do sprzedaży na wielu platformach w cenie Rs. India: 1299 Lampa Mi LED Smart to świetna wartość w tej cenie. Nie wymaga dedykowanego huba do działania. (Xiaomi MiLED Smart Light Bulb).

Czy to jest inteligentna żarówka, którą powinieneś kupić? Czy jest lepsza od klosza Phillipsa? Ta recenzja powstała na podstawie czterech tygodni użytkowania. Odpowie na wszystkie Twoje pytania dotyczące inteligentnego światła MILED.

Inteligentna żarówka Xiaomi Mi LED - design

Lampa Mi LED-smart ma mniej więcej taki sam rozmiar jak inne inteligentne światła 10W i jest dobrze zbudowana. Jest dostępny tylko w Indiach w szarej opcji kolorystycznej. Chociaż wygląda to dziwnie, nie jest to niepokojące. W Indiach Xiaomi sprzedaje tylko model z uchwytem E27, a nie 2-pinowy uchwyt B22.

Możesz kupić złącze B22 online lub w lokalnym sklepie elektrycznym, jeśli nie masz jeszcze uchwytu E27. Te złącza są bardzo przystępne, ale zwiększą długość Twojej lampy Mi LED. Byliśmy w stanie zamontować inteligentną lampę Mi LED w wielu lampach, które mieliśmy w pobliżu, a także w innych uchwytach w domu, nawet bez złącza.

Xiaomi Mi LED Smart Lamp nie jest tania, ale konstrukcja wydaje się solidna. Xiaomi oferuje 11-letnią gwarancję, ale pierwsza Gwarancja jest ważna tylko przez 6 miesięcy.

Żarówka Xiaomi Mi LED - konfiguracja

Konfiguracja żarówki Mi LED jest łatwa. Pobierz aplikację Mi Home na smartfon i zaloguj się lub zarejestruj na koncie Mi. Aplikacja wykryje lampę po podłączeniu jej do źródła zasilania i poprowadzi Cię przez podstawowy proces instalacji. Możesz również nadać lampie nazwę lub oznaczyć ją w konkretnym pomieszczeniu.

Google Assistant i Alexa pozwalają nadać inną nazwę tej samej lampie. Zalecamy, abyś zrobił to w prosty sposób. Nazwy takie jak "żarówka", "lampka nocna" czy "reflektor", sprawdzą się lepiej niż "Deepak 1 Living Room Lighting" w przypadku komend głosowych.

Podczas instalacji i po niej będziesz mógł również udostępnić żarówkę członkom rodziny, przyjaciołom lub znajomym z mieszkania. Można ją również udostępnić każdemu, kto ma konto Alexa lub Google Assistant. Do udostępniania upoważnione jest tylko konto, które ją zainstalowało.

Aby zacząć od nowa, wystarczy przekręcić Mi LED smart bulb pięć razy z rzędu (co 2 sekundy). Twoje Mi LED smart bulbs włączy się wtedy w różnych kolorach i powróci do ustawień fabrycznych.

Mi Home Smart Bulb można połączyć z Asystentem Google za pośrednictwem aplikacji Google Home. Możesz też połączyć swoje konto Mi Home z Amazon Alexa za pomocą Mi Home Skill w aplikacji Alexa.

Xiaomi żarówka RGB - wydajność

Inteligentna lampa LED Xiaomi jest dostępna w wielu kolorach. Aplikacja Mi Xiaomi oferuje szerszą gamę kolorów. Wystarczy przesunąć palcem po dowolnym kolorze, aby uruchomić lampkę Mi LED. Możesz zapisać ulubiony kolor do ulubionych, aby móc do niego wrócić później. Możesz również użyć fajnej opcji "flow", aby pozwolić światłu cyklicznie przechodzić przez losowe kolory.

Istnieje również wiele niesamowitych "scen", chociaż nie są one tak wyraźne, jak w aplikacji Phillips Hue App. Inteligentne ustawienia wstępne, takie jak migotanie, romantyczny i inne, pozwalają wybierać spośród różnych kolorów, aby dopasować się do konkretnych scen. Można również ustawić presety takie jak zachód i wschód słońca, aby przyciemnić lampę lub zapalić ją na 15 minut. Żałujemy, że nie ma więcej opcji lub możliwości tworzenia niestandardowych scen.

Opcje kolorów mogą być kontrolowane przez Alexę i Google Assistant. Dokładność kolorów jest jednak lepsza niż ta, którą otrzymaliśmy z Mi Home App.

Możliwość dostosowania jasności lampy LED jest bardzo przydatna. To prawie jak szukanie dzióbka. Stwierdziliśmy jednak, że niektóre kolory nie są tak wiernie wygaszane, gdy jasność lampy LED jest przyciemniona. W przypadku lampy Phillips Hue ten problem nie występuje.

Lampa Mi LED ma podstawową opcję if-then i harmonogram.

Chociaż nie dorównuje Phillips Hue pod względem cech i funkcji, nadal jest to dobry zakup. Uważamy, że Mi Smart LED jest lepszą wartością niż Hue ze względu na różnicę ceny i konieczność zainwestowania w oddzielny koncentrator.