Żarówki Yeelight – recenzja i opinie użytkowników

image

Inteligentne żarówki firmy Yeelight stanowią rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią bałaganu w skrzynkach z przełącznikami, ale nadal chcą mieć możliwość sterowania światłem za pomocą dotyku palca. Trzy modele zostały mi przesłane przez Yeelight Polska do testów: Smart Led Filament Bulb (1S) (DIMMABLE), Smart Led Bulb (1S) (Color). Każdy z modeli oferuje inne opcje, ale jeden wyróżnia się unikalnym designem.

Żarówki Yeelight - wygląd

"Małe słońca", czyli klosz, oprawa i matowa biała obudowa ujawniają się po wyjęciu z pudełek. Najlepszą rzeczą w modelu Filament była jego zdolność do wyglądania jak tradycyjna, rustykalna żarówka. Odsłonięte "żarniki" LED nie są zdominowane przez plastikowy, biały element. Kąt emisji światła wynosi więc niemal 360 stopni. Smart Led Filament Bulb doskonale wpisuje się w aktualne trendy mody industrialnej.

Pozostałe dwie są mniej przemyślane. Sprawdzą się w pełnych kloszach lub lampach kierunkowych, ponieważ kąt świecenia wynosi nieco ponad 180 stopni. Profil boczny żarówki jest dość zwyczajny. Ma w sobie nutkę elegancji, ale nie za dużo. Dominujący plastik jest tym, co w ich wyglądzie budzi moje największe zastrzeżenia. Problemem jest trapezoidalny przekrój ich klosza. Nie jest on tradycyjny, owalny. Musimy pogodzić się z tym, że żarówka nie będzie już tak dobrze wyglądać, bo chcemy więcej opcji i funkcjonalności. Nie zapominajmy też o aspektach technologicznych.

Instalacja - Smart Led Bulb & Smart Filament Bulb

Największą zaletą Yeelight jest brak konieczności posiadania dodatkowego huba. Nawet laik może pobrać aplikację, aby od razu cieszyć się inteligentnym oświetleniem. Parowanie i instalacja są proste. Żarówki dostarczane są z gwintem E27. Aplikacja jest dostępna do pobrania. Nawet jeśli koronawirus zabrania Ci dołączyć do klubu, możesz się "zagęścić".

Problem pojawia się, gdy do tego samego obwodu podłączymy dwie identyczne żarówki. Różnią się one jedynie adresami MAC. Spotkałem się z sytuacją, w której musiałem "odparować" jedną żarówkę w trakcie parowania drugiej. Wymagały one naprzemiennego resetowania cyklami ON/OFF.

Żarówka Yeelight

Yeelight żarówka RGB - Funkcjonalność

Przejdźmy teraz do meritum. Konkretnej funkcjonalności aplikacji. Każda żarówka może być zaprogramowana w różne sceny przewidziane przez producenta. Smart Led Filament Bulb oferuje skromne możliwości dzięki odchudzeniu elektroniki i atrakcyjnemu wyglądowi. Jest też objęta niższą gwarancją producenta. Mamy ustawienie mocy, harmonogram i kilka wariantów zmiennych typu Sunrise/Sunset. I to by było na tyle.

Wersja DIMMABLE jest podobna, ale oferuje mniej opcji mimo posiadania większej obudowy. Mile widziana byłaby minimalna korekcja barwy światła. Przedłużona gwarancja to plus dla tego modelu.

Jeśli powyższe opcje uznasz za wystarczające, to masz odpowiedni sprzęt. Powyższe modele mogą nie być wystarczające, jeśli masz dodatkowe wymagania, jak np. hodowca papryki. Bądźcie spokojni!!! Wchodzi w kolorze białym (lub kolorowym), Smart Led Bulb 1S COLOR. Prawdziwy Rolls-Royce wśród żarówek. Ten piedestał możliwości LED to coś, czego życzył sobie każdy domowy hodowca papryki i fotograf, domator amator i romantyk. Ta żarówka Yeelight pozwoli przygotować pyszną paprykę curried na romantyczną kolację. Dodatkowo świeci jak świece Yeelight. Możesz ją wtedy jednym dotknięciem zamienić w kulę dyskotekową, która sprawi, że Twoja ukochana będzie tańczyć po kolacji. Wystarczy jej zdjęcie na Insta ukochanego w idealnym oświetleniu. Opcja COLOR odda to idealne światło. To nowe światło będzie świecić na Twoją świetlaną przyszłość. Możliwości są nieograniczone z Yeelight Smart Led Bulbs 1S (COLOR). Twoje marzenia są możliwe.

Żarówki Yeelight - podsumowanie

Po wielu godzinach burzliwych rozważań jestem w stanie ogłosić swój werdykt.

Yeelight Smart Bulb 1S (COLOR), zdobyła pierwsze miejsce za swoją wszechstronność i możliwość dostosowania natężenia i barwy światła, a także przebiegu zmiennych, w uprawie papryki. Żarówka Yeelight Smart LED Filament znalazła się tuż za nią za elegancki design odpowiadający trendom architektonicznym. Podium zamyka Yeelight Smart Led Bulb 1S (DIMMABLE).