Stacja pogodowa Netatmo WiFi – recenzja i opinie użytkowników

image

Netatmo to urządzenie z najwyższej półki w swoim rodzaju. Składa się z dwóch modułów, jednego wewnętrznego i jednego zewnętrznego. Poprzez dedykowaną aplikację możemy w czasie rzeczywistym monitorować wszystkie pomiary dokonywane przez oba urządzenia.

Moduł przeznaczony jest do przechowywania poza naszym domem i zawiera termometr, barometr oraz higrometr.

Wszystkie zebrane dane przesyłane są za pomocą fal radiowych do wewnętrznego modułu. Ważne jest, aby przechowywać go w pobliżu domu. Urządzenie jest całkowicie wodoodporne i nie zniszczy się pod wpływem długotrwałej ekspozycji na słońce. Do zasilania modułu wystarczy bateria.

Druga część jest już zainstalowana w naszym domu. Posiada niemal identyczne czujniki oraz miernik CO2. Aplikacja powiadomi nas o konieczności przewietrzenia mieszkania, jeśli stężenie będzie wyższe niż dopuszczalny pułap.

Stacja pogody Netatmo - dowiedz się, jakie warunki panują w Twoim domu.

Moduł stacji pogodowej, który jest droższy, monitoruje takie parametry jak temperatura, wilgotność i zawartość CO2 w pomieszczeniu. Moduł wewnętrzny, pełniący rolę elementu nadrzędnego, ma wbudowaną komunikację Wi-Fi i wysyła pomiary na Twoje konto Netatmo. Dane zostaną wyświetlone w prostej w obsłudze i funkcjonalnej aplikacji po uruchomieniu Netatmo App z telefonu lub innego urządzenia.

Zasilanie USB zasila wewnętrzny moduł stacji pogodowej. Moduł będzie świecił na niebiesko po podłączeniu do zasilania. Dotknięcie górnej części obudowy modułu zainicjuje automatyczny pomiar. Moduł przekazuje informacje o pomiarze na Twoje konto. Sygnalizuje również poziom stężenia CO2 za pomocą trzech kolorów: zielony - poziom w normie, żółty i czerwony - nadmierna ilość CO2 w powietrzu.

Stacja pogodowa Netatmo - sprawdź warunki panujące na zewnątrz

Dolny moduł jest modułem zewnętrznym. Komunikuje się on z modułem wewnętrznym za pomocą sygnału radiowego. W zestawie znajdują się dwie baterie AAA, którymi można zasilić moduł. Po włożeniu baterii, zielona dioda LED będzie migać, aby wskazać, że urządzenie zostało skonfigurowane i jest gotowe do pracy. Moduł zewnętrzny może być używany na zewnątrz i mierzy temperaturę, wilgotność, jakość powietrza i ciśnienie.

Stacja pogodowa podpowie Ci, kiedy najlepiej posprzątać dom lub wyjść na zewnątrz, aby spędzić czas na świeżym powietrzu. Kolejną przydatną funkcją jest możliwość monitorowania na żywo lokalnego indeksu jakości powietrza. Ta stacja pogodowa ma wiele zalet. Wykorzystuje analitykę, aby znaleźć lokalne wzorce i cykle pogodowe. Będziemy mogli dowiedzieć się więcej o naszym otoczeniu. Moduł zewnętrzny jest odporny na promieniowanie UV, dlatego należy go umieścić w miejscu, które nie jest narażone na inne warunki atmosferyczne. Wpłynie to pozytywnie na jakość pomiarów.

Stacja pogodowa Netatmo WiFi - Zdrowszy dom

Weather Station pozwala na monitorowanie jakości powietrza w domu i na zewnątrz. Jakość powietrza wewnątrz naszych domów jest często gorsza niż na zewnątrz. Spędzamy około 80% naszego czasu w pomieszczeniach. Netatmo Weather Station monitoruje poziom zanieczyszczeń w pomieszczeniach i wysyła powiadomienia, które pomogą Ci przewietrzyć dom. Netatmo Weather Station jest łatwa do zintegrowania z każdym wnętrzem dzięki eleganckiemu wyglądowi i aluminiowej konstrukcji, która zapewnia trwałość i długotrwałe użytkowanie.

Stacja pogodowa Netatmo - Idealne warunki w Twoim domu

Stacja pogodowa od Netatmo pomoże Ci zrozumieć, jak ważne jest posiadanie optymalnych warunków w Twoim domu. Stacja przekazuje dane i zwiększa Twoją świadomość otoczenia. Zbyt suche powietrze może powodować swędzenie skóry. Zbyt duża wilgotność może sprzyjać rozwojowi pleśni. Wilgotność może odgrywać ważną rolę w alergiach i astmie. Nadmiar CO2 może powodować zmęczenie, co może prowadzić do spadku koncentracji. Nasze środowisko ma istotny wpływ na naszą zdolność do efektywnej pracy, a nasze dzieci będą lepiej przygotowane do nauki do egzaminów.

Dobry sen jest ważny dla naszego zdrowia. Hałasy, których nie słyszymy, mogą wpływać na jakość naszego snu. Możemy poprawić naszą efektywność snu poprzez przeglądanie historii danych dotyczących snu. Temperatura jest kolejnym czynnikiem, który może mieć znaczący wpływ na jakość i ilość snu. Moduł wewnętrzny pomoże określić odpowiednią wartość, aby jakość snu Twojego lub Twojego dziecka była najlepsza.

Przewidywanie przyszłych danych poprzez analizę danych z przeszłości

Za pomocą bezpłatnej aplikacji Netatmo można uzyskać dostęp do danych i pomiarów przesyłanych przez stację pogodową na smartfonie, tablecie lub komputerze. Możesz również uzyskać dostęp do danych i pomiarów za pośrednictwem przeglądarki internetowej z dowolnego urządzenia, jeśli nie chcesz instalować aplikacji.

Aplikacja towarzysząca Weather Station pozwala na przeglądanie danych meteorologicznych z wewnątrz i z zewnątrz domu (temperatura, wilgotność i ciśnienie atmosferyczne) na wykresach. Dzięki temu możesz śledzić zmiany w otaczającym Cię środowisku w czasie rzeczywistym. Możesz zobaczyć zmiany i cykle pogodowe wokół Ciebie.