Smart Home Apple – opinie użytkowników

image

Inteligentne domy rozwijają się w Polsce w coraz większym tempie. Na rynku jest wielu silnych graczy, którzy próbują przyciągnąć użytkowników na swoją stronę. Co na tym tle robi Apple?

Apple Homekit - najważniejsze informacje

Ludzie oczekują więcej od inteligentnych urządzeń. Mamy nadzieję, że każda nowa technologia przyniesie nam więcej wygody i pozwoli zaoszczędzić czas. Wnętrze naszych domów to ważny obszar, który chcemy poprawić.

To tutaj spędzamy najwięcej czasu, a technologia sprawia, że czujemy się bezpieczniej. Było już wiele propozycji, jak zsynchronizować urządzenia w domu. Jednak Apple HomeKit jest chyba najbardziej kompatybilny.

Apple HomeKit to protokół komunikacyjny, dzięki któremu wszystkie urządzenia są zgodne ze standardem zarządzania inteligentnym domem. Oznacza to, że można nimi sterować za pomocą tabletu Apple iPad, lub smartfonów z serii iPhone.

Apple Homekit - dla kogo jest przeznaczony?

Urządzenia te są dla osób, które chcą żyć wygodnie i nie poświęcać zbyt wiele czasu na zbędne czynności. Warto zaznaczyć, że standardy Apple wymagają, aby właściciel domu posiadał jedno z urządzeń tej firmy, aby móc sterować domem. Dzięki temu firma będzie miała dostęp tylko do pozostałych urządzeń. Najpopularniejszym produktem będzie iPad, który musi być podłączony do sieci Wi Fi w mieszkaniu.

Zadziwiająca jest lista producentów, którzy już zapewnili kompatybilność z ekosystemem tego producenta. Można wskazać na przykład na polskie Netatmo, czy oświetlenie z serii Philips Hue, albo urządzenia z logo Fibaro. Opcji jest naprawdę wiele. Możemy niemal zagwarantować, że dostępne będą akcesoria takie jak termometr czy stacja pogodowa, a także zaawansowane akcesoria, które mogą zwiększyć bezpieczeństwo, takie jak kamery wewnętrzne lub zewnętrzne.

Apple Homekit - urządzenia

Coraz więcej producentów podłącza swoje urządzenia do Apple HomeKit ze względu na jego rosnącą popularność. Do urządzeń kompatybilnych z HomeKit należą kamery, alarmy i czujniki. Możemy być spokojni o to, że w naszym mieszkaniu nic się nie dzieje, nawet jeśli jesteśmy daleko.

Do urządzeń kompatybilnych z tym standardem zarządzania inteligentnym domem należą również mniej oczywiste sprzęty, takie jak lampy, oczyszczacze powietrza, a nawet zamki do drzwi. Możemy sterować tymi urządzeniami za pomocą iPhone'a lub iPada. To nowy poziom automatyzacji, którego byśmy się nie spodziewali. Choć może to brzmieć jak coś z science fiction, to tak naprawdę dzieje się to już teraz.

Apple Homekit - zalety

Technologia Apple oferuje wiele korzyści. Nie musimy już tracić czasu na drobne zadania, które urządzenie może wykonać za nas. Możemy kontrolować temperaturę i wilgotność w naszym domu z dowolnego miejsca, nawet gdy jesteśmy za granicą. Możemy też ustawić automatyczny odkurzacz, który będzie czyścił podłogi przed naszym powrotem.

Urządzenia kompatybilne z HomeKit mają zyskać na popularności na polskim rynku. Osoby, które uwielbiają nowinki technologiczne i szukają kolejnych sposobów na zautomatyzowanie codziennych obowiązków, będą mogły skorzystać z ich zakupu. Wiele osób zgodnie twierdzi, że rozwiązania Apple są najlepsze. Sterowanie w domu to także spora frajda dla osób, które uwielbiają wynalazki ułatwiające rutynowe zadania.