Smart Home Hama – opinie użytkowników

image

Możliwość sterowania oświetleniem, telewizorem i lodówką z jednego miejsca to niemal codzienność. Hama stworzyła nowe rozwiązanie dla Smart Home z podwójnym przełącznikiem światła Wi Fi i żarówką Fi-Fi LED filament. Modernizuje to sposób sterowania światłem w domach XXI wieku.

Hama Smart Home - Małe rozwiązania dla dużych zmian w Twoim domu

Słyszałeś to wszystko: zapominanie o wyłączeniu świateł może prowadzić do wyższych rachunków za prąd. Można tego uniknąć stosując prostą i nowoczesną metodę. Firma Hama złożyła patent na inteligentny włącznik światła, który może być sterowany przez Wi-Fi. Można go zintegrować z siecią za pomocą aplikacji Hama Smart Solution i działa on bez konieczności stosowania mostka czy bramki. Można go śmiało montować w miejsce standardowych włączników, a montaż podtynkowy ułatwia sprawę. Włącznik może być używany z każdym typem żarówki i może zasilać do dwóch lamp. Sterowanie jest również bardzo wygodne. Wystarczy otworzyć dedykowaną aplikację na smartfonie (zarówno z systemem Android 4.3 lub iOS 8.0). Akcesorium posiada również funkcje asystenta głosowego Alexa i Google Home. Dzięki temu usprawnia się sterowanie. Jeśli bardziej odpowiadają nam "analogowe" rozwiązania, to nadal możemy obsługiwać przełącznik ręcznie (niezależnie od tego, czy korzystamy z sieci WLAN). W tym przypadku korzystamy z przycisków dotykowych. A co jeśli zapomnimy, że włącznik jest włączony, gdy jesteśmy poza domem? Wspomniana wcześniej aplikacja mobilna pozwala na zdalne sterowanie wyłącznikiem. Możemy poczuć się jak w przyszłości, za zaledwie 109 zł.

Smart Home Hama - inteligentne żarówki

Wielofunkcyjna żarówka LED to uniwersalne źródło światła, które może służyć jako oświetlenie efektowe, źródło światła lub oświetlenie wpływające na atmosferę wnętrza. Żarówka może być obsługiwana w taki sam sposób jak włącznik światła. Wystarczy, że pobierzesz aplikację Hama Smart Solution, a uzyskasz stałe połączenie Wi Fi. Możesz również użyć sterowania głosowego, aby uzyskać dostęp do asystentów głosowych Alexa i Google Home. Za pomocą aplikacji lub asystenta głosowego możesz sterować wieloma lampami z tą samą żarówką. Wewnątrz znajdziesz dekoracyjne paski LED, które oddają urok żarówki żarowej. Temperatura barwowa żarówki wynosi 2700K. Emituje ona ciepłą, białą poświatę, której intensywność można regulować. Użytkownicy smartfonów i tabletów z systemem Android i iOS nie powinni mieć problemów z zainstalowaniem odpowiednich aplikacji i rozpoczęciem przygody w przyszłość.

Hama intensywnie pracuje nad kolejnymi innowacyjnymi rozwiązaniami dla Smart Home. Klienci mogą liczyć na akcesoria, które ułatwią im życie i uczynią je bardziej nowoczesnym.

Smart Home Hama Wi-Fi - Kontrola bieżącego zużycia energii

Hama Wi-Fi pozwala na sterowanie urządzeniami elektrycznymi z kanapy. Może również mierzyć zużycie energii.

Umożliwia sterowanie urządzeniami elektrycznymi w domu za pomocą aplikacji lub asystenta głosowego, a także monitoruje zużycie energii. Ten zupełnie nowy dodatek umożliwia wykonywanie wielu codziennych zadań bez konieczności wstawania z kanapy, leżanki czy łóżka.

Jest to najnowsza propozycja firmy Hama, niemieckiego producenta produktów Smart Home. Gniazdo WLAN pozwala nam na sterowanie dowolnym urządzeniem elektrycznym za pomocą aplikacji lub asystenta głosowego. Pozwala to na ścisłą kontrolę nad bieżącym zużyciem energii, a tym samym na oszczędności.

Białe kwadratowe gniazdo jest niewielkie w swoim rozmiarze. Kompaktowa konstrukcja gniazdka bez problemu wkomponuje się w każdy wystrój mieszkania lub domu. Nie będzie blokować żadnych gniazdek czy przełączników. Dodano ochronę styków, aby nie groziło im przypadkowe dotknięcie.

Gniazdo WLAN Hama działa bez huba (bramy). Tworzy bezpośrednie połączenie WiFi z routerem i nie wymaga dodatkowych urządzeń. Inteligentne gniazdo mierzy zużycie energii w czasie rzeczywistym i może być używane z każdym urządzeniem, które zużywa 3680 W lub więcej. Dotyczy to wszystkich urządzeń elektroniki użytkowej, pralek, suszarek, wentylatorów, suszarek i pralek. Inteligentne gniazdko monitoruje zużycie prądu i wysyła powiadomienia push dotyczące zużycia energii. Można wyłączyć lub włączyć gniazdko o ustalonej godzinie, a także tworzyć sceny lub grupy za pomocą urządzeń zintegrowanych z siecią WLAN.

Aplikacja Hama Smart Home pozwala na sterowanie gniazdkiem Wi-Fi z dowolnego z czterech narożników. Możesz także sterować podłączonymi do niego urządzeniami za pomocą smartfona lub tabletu. Możesz korzystać z systemu operacyjnego Android lub Apple iOS. Jest ona kompatybilna z Google Assistant i Amazon Alexa. Pozwala to na łatwe przełączanie się pomiędzy urządzeniami podłączonymi do gniazdek Smart Home za pomocą komend głosowych. Rozwiązanie to jest idealne do zaawansowanej modernizacji mieszkania, domu lub innej nieruchomości, a także dla osób niepełnosprawnych.

Łatwo jest również połączyć inteligentny dom z dowolną liczbą produktów Smart Home firmy Hama za pomocą tego samego oprogramowania Hama Smart Home Software.