Smart Home Smart life – opinie użytkowników

image

Postęp technologiczny sprawia, że nieustannie jesteśmy zalewani kolejnymi aplikacjami, które ułatwiają nam życie i czynią je bardziej komfortowym. Inteligentny dom - To pojęcie zyskuje coraz większą popularność i nie bez powodu. Na rynku pojawia się wiele nowych urządzeń, które mogą przekształcić zwykłe mieszkanie w inteligentny dom. Urządzenia te mogą być sterowane za pomocą smartfona, którego zawsze mamy przy sobie. Smart Life to odpowiednia aplikacja, ale i tak będzie nam potrzebna.

Inteligentny dom to coś więcej niż wygoda

Po długim weekendzie w podróży służbowej wracasz do swojego domu. Chwytasz za telefon i klikasz kilka razy w aplikację Smart Life. Twoje mieszkanie tętni życiem, które wita Cię już w drzwiach. Widzisz światła w korytarzu. Ekspres do kawy parzy świeżo zmieloną kawę. Twój termostat osiągnął pożądaną temperaturę. Komfortowa? Owszem, jest. Ale... inteligentne domy to coś więcej niż wygoda.

Mogą również pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze. Możesz się zdziwić, ile razy zapomniałeś zgasić światła, odłączyć żelazko czy wyłączyć telewizor. Otwiera się aplikacja i w kilka sekund możesz zobaczyć, co pożera Twój portfel. Bezpieczeństwo równa się inteligentny dom. Smart Home równa się bezpieczeństwo. Wszystkie alarmy, czujniki i detektory, rolety i bramy elektryczne, pomogą Ci zapobiec włamaniom, odstraszą i skutecznie złapią złodziei. Nawet inteligentna żarówka może pomóc Ci zabezpieczyć Twój dobytek podczas nieobecności. Możesz zdalnie włączać i wyłączać światła, aby symulować obecność osób w mieszkaniu. Dzięki temu zapobiegniesz wszelkim próbom włamania.

Smart Life - aplikacja na tablet lub smartfon

Zdalne sterowanie urządzeniami AGD

Tytułowa aplikacja na smartfony będzie Twoim prywatnym, inteligentnym centrum dowodzenia domem. Możesz kontrolować i zarządzać swoimi domowymi urządzeniami z dowolnego miejsca. Możesz być w pracy, na wakacjach lub po prostu leżeć w łóżku i z każdego miejsca możesz kontrolować swoje domowe urządzenia.

Kompatybilne urządzenia

Smart Life jest kompatybilny z wieloma różnymi urządzeniami od różnych producentów. Istnieje wiele opcji. Po włączeniu programu, klikając na "Dodaj urządzenie" lub "+", naszym oczom ukaże się pulpit z listą wszystkich dostępnych wariantów. Są one podzielone na 8 kategorii.

Są one wymienione w kolejności: Electrical Engineering, Lighting. Small Appliances. Duże urządzenia. Urządzenia kuchenne. Czujnik bezpieczeństwa. Urządzenia medyczne. Zakres sprzętu jest umiarkowanie powyżej średniej i obejmuje gniazdka elektryczne i przełączniki światła, pralki i lodówki. Zawiera również piekarniki i czujniki dymu, detektory gazu i kamery. Zamki, alarmy i fotele masujące do bram to tylko kilka z wielu .... opcji.

Sterowanie głosem

Dzięki programowi możliwe jest sterowanie głosowe. Możesz użyć Amazon Alexa, Google Home (Google Assistant) lub IFTTT do wypowiadania komend słownie.

Banalne dodawanie urządzeń

Proces dodawania nowego urządzenia do naszej aplikacji jest prosty jak sam tytuł wskazuje. Możemy dodać nowy sprzęt do naszej aplikacji wykonując kilka prostych kroków.

Powiadomienia w czasie rzeczywistym

Aplikacja ta będzie wysyłać Ci powiadomienia w czasie rzeczywistym ze wszystkich zainicjowanych urządzeń. Pozwoli Ci to zapewnić bezpieczeństwo i na bieżąco informować o aktualnej sytuacji w Twoim mieszkaniu lub domu.

Korzystaj z tego samego urządzenia, aby dzielić się z członkami rodziny

Być może jesteś ciekawy, w jaki sposób domownicy będą włączać światła w Twoim domu. Smart Life obsługuje wielu użytkowników. Możesz łatwo dodać swoich współlokatorów do aplikacji Smart Life i przyznać im uprawnienia do sterowania niezbędnymi urządzeniami, takimi jak światła czy bramy wjazdowe.

Zaplanowane uruchamianie - harmonogram

Funkcja harmonogramu pozwala zaplanować start ekspresu do kawy, tak aby po powrocie z pracy przywitał Cię aromat świeżo zaparzonej kawy. Zaplanuj wyłączenie klimatyzatora o określonej godzinie, abyś nie zapomniał. Stworzenie harmonogramu jest bardzo proste. Wystarczy przejść do urządzenia, którego działanie chcesz zaplanować i kliknąć w ikonę na powyższej grafice. Następnie kliknij na "Dodaj harmonogram", aby ustawić czas, powtarzalność i rodzaj działania.

Podział pomieszczeń

Możesz tworzyć pokoje i zmieniać ich nazwy w aplikacji, aby odzwierciedlić swoje mieszkanie. Ułatwi to efektywne zarządzanie mieszkaniem. Przykładowo, jeśli w pomieszczeniu znajduje się 10 inteligentnych żarówek, szybko znajdziesz tę, którą chcesz włączyć. Możemy również grupować urządzenia i sterować nimi zbiorczo.