Smart home w mieszkaniu - Jak zbudować smart home w bloku?

image

​Inteligentne mieszkania to świetny pomysł. Poznaj najnowsze technologie, które można wykorzystać w Smart Home.

Nie musisz wydawać tysięcy złotych na remont całego mieszkania, aby stworzyć inteligentny dom. Ten artykuł pokaże Ci jak dodać poszczególne elementy do stylu Smart Home. Zapraszamy do poświęcenia czasu na jego lekturę.

Jaki inteligentny system sprawdzi się w małym mieszkaniu?

Na pierwszy plan wysuwają się rozwiązania bezprzewodowe. Plątanina wielu kabli w małych pomieszczeniach może tylko sprawić, że przestrzeń wyda się zagracona i chaotyczna. Co prawda można ukryć przewody, kładąc na ścianach tynk, ale jest to nieopłacalne. Pochłania dużo energii, czasu i pieniędzy. Powinieneś też liczyć się z tym, że właściciel mieszkania nie pozwoli Ci na ingerencję w jego własność z czterech kątów.

Centrala alarmowa to najważniejsza część każdego systemu tego typu. Łączy się z Wi Fi i pozwala na sprawne korzystanie, głównie za pośrednictwem smartfona z elementów Smart Home dokładnie tego samego producenta.

Smart Home - jak działa i jakie ma zalety?

Czasami więcej niekoniecznie znaczy lepiej. Nie inwestuj w kilkanaście technologii tylko dlatego, że Twój sąsiad jest zainteresowany. Zamiast tego skup się na kilku sprawdzonych rozwiązaniach. Jakie systemy mogą być dla Ciebie najbardziej przydatne? Wszystko zależy od Twoich osobistych potrzeb, oczekiwań i stylu życia, jaki prowadzisz.

Systemy zabezpieczeń to konieczność, jeśli często podróżujesz. Możesz zabezpieczyć swoje rzeczy przed potencjalnymi złodziejami i spać spokojnie. Czujniki otwarcia drzwi i okien firmy APPARTME doskonale się do tego celu nadają. Inteligentne urządzenia AGD to świetne rozwiązanie dla osób, które cenią swój czas i nie chcą go tracić na domowe obowiązki.

Urządzenia Smart Home dla komfortu i ochrony

Zależy Ci na tym, aby Twój dom stał się przystanią, w której będziesz mógł odpocząć w bezpiecznych murach i zregenerować siły po ciężkim dniu pracy? Istnieje wiele inteligentnych rozwiązań, które pomogą Ci to osiągnąć.

Smart Home - zyskaj poczucie bezpieczeństwa

Inwestując w specjalistyczne systemy zabezpieczeń, możesz zapewnić sobie bezpieczeństwo przed nieproszonymi gośćmi. Należą do nich:

  • Inteligentne oświetlenie LED, które można zaprogramować tak, aby włączało się i wyłączało automatycznie. Możesz nimi sterować za pomocą aplikacji mobilnej, a one same będą symulować Twoją obecność w domu, nawet gdy będziesz na wakacjach.
  • Kamery IP to świetny sposób na monitorowanie tego, co dzieje się na Twojej posesji. Możesz zobaczyć, czy intruz próbuje wtargnąć do Twojego zacisza lub splądrować Twoją posiadłość. W razie potrzeby możesz szybko skontaktować się z odpowiednimi władzami.
  • Czujniki drzwi i okien - Reagują na każdy ruch w futrynie. Emitują charakterystyczny sygnał dźwiękowy, gdy wykryją podejrzany ruch i natychmiast Cię zaalarmują.

Inteligentny dom - Na wypadek niefortunnych zdarzeń

Bezpieczeństwo może być nazywane wieloma rzeczami i przybierać różne formy. Nie chodzi tu tylko o ochronę Twojego dobytku przed złodziejami. Może również chronić Cię przed żywiołami. Możesz policzyć ile razy zdarzyło Ci się przypadkowo zalać dom sąsiada lub spalić zupę. Chwila nieuwagi może spowodować, że cały Twój dobytek pójdzie w górę i pod wodę. Jak możesz tego uniknąć? Zainwestuj w czujniki zalania lub czujniki wykrywające dwutlenek węgla.

Inteligentne urządzenia do ochrony

W którym pomieszczeniu najlepiej zainstalować opisane powyżej technologie? Najprostsza odpowiedź brzmi: zainstaluj technologie w każdym pomieszczeniu swojego mieszkania. Czujniki dymu powinny być zainstalowane w kuchni i łazience. Czujniki podłogowe w łazienkach zaalarmują Cię, gdy pojawi się problem z hydrauliką. Czujnik zalania, taki jak ten firmy APPARTME, zainstalujesz w łazience i kuchni, a także w każdym innym miejscu, gdzie istnieje możliwość wycieku wody. Będziesz mógł szybko zareagować, jeśli urządzenie wykryje niebezpieczeństwo.

Inteligentne żarówki LED można zastosować w sypialni i salonie. Ważny jest również przedpokój. To najbardziej widoczna część Twojego domu i najbardziej prawdopodobne miejsce, do którego potencjalny złodziej będzie próbował wejść. Zainstaluj specjalne systemy bezpieczeństwa, które zawierają funkcję alarmu do drzwi wejściowych.

Smart home w mieszkaniu

Inteligentny dom - nowe oblicze komfortu

Inteligentne urządzenia domowe wnoszą nowy poziom do idei wygody. Aby wykonać podstawowe czynności, takie jak włączenie światła, zasłonięcie lub odsłonięcie okien czy wykonanie codziennych obowiązków, nie musisz wstawać z kanapy. Odpowiedni sprzęt sprawi, że to wszystko będzie możliwe.

  • Inteligentna pralka - Ułatwia pranie, oferuje porady serwisowe, pomaga wybrać najlepsze programy prania i zdalnie diagnozuje wszelkie problemy. Sama włączy się lub wyłączy o ustalonej wcześniej godzinie. Można ją zaprogramować za pomocą aplikacji mobilnej.
  • Gniazda elektryczne Smart Plug - kontroluje zużycie prądu, umożliwia zdalny dostęp do większości urządzeń w mieszkaniu. Wszystkim można sterować za pomocą smartfona lub tabletu.
  • Inteligentny odkurzacz - wykrywa zabrudzenia na panelach, wykładzinach, dywanach lub innych powierzchniach i zajmuje się nimi automatycznie, niemal bez Twojego udziału. Sprzęt można zaprogramować tak, aby dostosować go do swoich potrzeb.
  • Stacja pogody - dostarcza informacji o temperaturze, wartościach ciśnienia atmosferycznego i przewidywanych opadach. Ponadto porównuje i analizuje zebrane dane. ),
  • Głowica termostatyczna - małe urządzenie firmy APPARTME, ale bardzo przydatne! Głowice te można zainstalować w całym mieszkaniu, aby zmniejszyć koszty ogrzewania. Nakładki te są bardzo proste w obsłudze. Można ustawić własny harmonogram i ustawić temperaturę w mieszkaniu. Głowice będą wtedy odpowiednio regulować grzejniki.

Urządzenia Smart Home, które pozwolą stworzyć relaksującą atmosferę

Przyjemna atmosfera w Twoim mieszkaniu dla każdego oznacza coś innego. Czym jest ona dla Ciebie? Możesz dostosować działanie swoich urządzeń tak, abyś wracał z pracy do domu z miłymi wspomnieniami. Instalacja Smart Home pomoże Ci stworzyć odpowiednią atmosferę:

Nastrojowe oświetlenie - Inteligentne lampy pozwalają nie tylko sterować światłem, ale także zmieniać jego barwę. Sprzyja to relaksowi i odprężeniu.
Włącznik pojedynczy lub podwójny - APPARTME oferuje inteligentne, dotykowe włączniki, które mogą być sterowane przez użytkownika. Producent oferuje możliwość sterowania oświetleniem za pomocą aplikacji na smartfonie. Nie będziesz musiał wstawać z łóżka, aby ponownie wyłączyć światła - lub możesz je obsługiwać nawet wtedy, gdy nie ma Cię w domu.
Inteligentne głośniki - Możesz zaprogramować je tak, aby odtwarzały Twoje ulubione utwory, gdy tylko przekroczą próg Twojego domu.
Elektryczne odświeżacze powietrza - Gdy wyczują ruch w okolicy, uwalniają różne rodzaje zapachów (na rynku jest ich wiele).

Cena za inteligentne mieszkanie w bloku

Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wynika to z faktu, że tak wiele zależy od wybranego systemu. Bardziej zaawansowana technologia kosztuje więcej. Inteligentne domy i instalacja smart home cieszą się dużym zainteresowaniem właścicieli mieszkań. Oznacza to również, że koszt tych systemów spada. Nie będziesz musiał wydawać zbyt wiele, jeśli wszystko odpowiednio zaplanujesz. Wystarczy kilkaset złotych, aby zbudować inteligentne mieszkanie w bloku na miarę XXI wieku.

Do mieszkania, wraz z głowicami termostatycznymi, czujnikami, czujnikami zalania i centralami alarmowymi, możesz dodać czujnik temperatury i wilgotności. Dzięki temu całe Twoje mieszkanie będzie bezpieczne. Będziesz mógł również zaoszczędzić sporo pieniędzy na ogrzewaniu i ewentualnych remontach.

Smart Home - czy warto w niego zainwestować?

Jak najbardziej. Jest to bardzo opłacalna inwestycja, która szybko się zwróci. Cztery kąty wyposażone w najnowsze technologie mogą znacznie zwiększyć swoją wartość. Można zarobić o wiele więcej pieniędzy, jeśli zdecydujecie się na ich wynajem lub sprzedaż.

Rozwiązania inteligentnego domu mogą również pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za ogrzewanie, wodę, gaz i prąd. Będziesz miał większą kontrolę nad swoimi finansami i stworzysz wyjątkowy inteligentny dom. Systemy są proste w obsłudze i przystępne cenowo.

Jesteście fanami inteligentnych domów? Jakie systemy Smart Home chciałbyś zastosować w swoich czterech kątach? Czy wiesz, jak stworzyć inteligentne mieszkanie? Czy wiecie, ile to kosztuje? Koniecznie zostawcie swoje komentarze. Ujawnijcie swoje inspiracje związane z inteligentnym domem!